Семенівська РДА
АнонсиНазад

Про відновлювальне лікування в санаторно-курортних закладах

Одним із пріоритетних напрямів роботи Фонду є забезпечення застрахованих осіб путівками на відновлювальне лікування в умовах санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Коли в результаті різних захворювань людина втрачає працездатність, - іноді на певний час, іноді стійко і навіть поповнює ряди інвалідів – важливим фактором є реабілітаційне, тобто відновлювальне лікування. Тому забезпечення застрахованих осіб та їх дітей соціальними послугами за кошти Фонду є пріоритетним його завданням.

Своїми засобами Фонд опікується, щоб застрахована особа, яка тимчасово не бере участі у виробничому процесі, відновила свій стан і повернулась до праці; ця робота полягає у забезпеченні їх путівками на відновлювальне лікування.

Окрім цього застрахованій особі, яка направляється на доліковування в реабілітаційні відділення оздоровниць, виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності за весь період путівки тривалістю 24 дні. Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та здійснюється за медичними показаннями після стаціонарного лікування, тобто є наступним етапом лікування хворого для найшвидшого повернення його до працездатності. Саме тому відбір хворих здійснюють лікувально – профілактичні заклади.

Згідно заявок лікувально-профілактичних закладів області Фондом придбано путівки у двадцять санаторіїв різних регіонів, у тому числі Вінницької, Закарпатської, Львівської, Полтавської, Одеської та інших областей України. Це заклади зі спеціалізованими відділеннями реабілітації, які мають, крім потужної лікувальної бази, ще й можливість застосування природних і фізичних факторів за наступними профілями лікування:

- захворювання органів опори та руху;

- порушення обміну речовин;

- після гострих цереброваскулярних порушень;

- після оперативних втручань на органах травлення;

- після гострого інфаркту міокарда та інші.

Частиною десятою статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі – Закон № 2240) передбачено надання застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності у разі її направлення на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із стаціонару лікувального закладу.

Відповідно до пункту 2.14 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі – Інструкція № 455), при направленні хворих на доліковування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів безпосередньо із стаціонарів, згідно з висновком ЛКК, листок непрацездатності продовжується лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу на весь термін, потрібний для закінчення призначеного лікування та реабілітації з урахуванням проїзду, але не більше терміну, передбаченого пунктом 4.1 цієї Інструкції.

Щодо питання видачі листка непрацездатності одному з працюючих батьків, що супроводжує дитину до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, то відповідно до абзацу другого пункту 3.12 Інструкції № 455, листок непрацездатності видається одному із працюючих батьків (опікуну або піклувальнику), який виховує дитину-інваліда до 18 років, лікуючим лікарем до початку лікування у медичних центрах реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи (далі – Центр) на весь термін лікування дитини в Центрі з урахуванням часу на проїзд в обох напрямках на підставі довідки-виклику з Центру та за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування у Центрі.

В інших випадках видача листка непрацездатності по догляду за дитиною на період її реабілітаційного лікування нормами чинного законодавства не передбачена.

Н-Сіверська міжрайонна виконавча дирекція ФСС ЗТП

Назад16 Травня 2018 09:07
08 Травня 2018 14:15
02 Квітня 2018 15:42
21 Лютого 2018 16:24
21 Лютого 2018 16:12
08 Лютого 2018 11:10
05 Лютого 2018 15:05
Грантовий Дайджест "Будь у курсі подій - дій!"

01 Лютого 2018 10:56
01 Лютого 2018 10:53
30 Січня 2018 15:12
18 Січня 2018 12:32
27 Грудня 2017 09:17