Семенівська РДА
АнонсиНазад

Про зміни до порядку надання житлових субсидій

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова) змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох.

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій – четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний період у жовтні здійснюватиметься на підставі доходів за перше півріччя поточного року.

Таким чином, враховуватиметься більш актуальна інформація про доходи громадян.

Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг (електроенергія) враховуються доходи за попередній календарний рік.

Стосовно виплати частини невикористаних коштів субсидії на опалення та субсидії на тверде паливо і скраплений газ членам сім’ї

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо її загальна сума перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Інші зміни

Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання

Зобов’язано отримувача субсидії інформувати орган соціального захисту населення протягом місяця про закінчення терміну реєстрації перебування.

Врегульовано питання призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна (у разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки , або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб. Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за місцем реєстрації).

Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» в частині перегляду соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води.

Так, відповідно до підпункту 5 пункту 3 постанови для користування послугами з газопостачання:

- за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання змінюється норма з 4,4 куб. метрів на 3,3 куб. метра на одну особу на місяць;

- за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 7,1 куб.метрів на 5,4 куб.метрів на одну особу на місяць;

- за наявності газової плити та газового водонагрівача – з 14 куб. метрів змінюється на 10,5 кубічних метрів на одну особу на місяць.

Зміни затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

Отримати консультацію з питань новозмін щодо призначення житлової субсидії жителі Семенівського району можуть звернувшись до управління соціального захисту населення, тел. 2-17-59.

За інформацією управління соціального захисту населення РДА

Назад16 Травня 2018 09:07
08 Травня 2018 14:15
02 Квітня 2018 15:42
21 Лютого 2018 16:24
21 Лютого 2018 16:12
08 Лютого 2018 11:10
05 Лютого 2018 15:05
Грантовий Дайджест "Будь у курсі подій - дій!"

01 Лютого 2018 10:56
01 Лютого 2018 10:53
30 Січня 2018 15:12
18 Січня 2018 12:32
27 Грудня 2017 09:17