Семенівська РДА
АнонсиНазад

Державна політика в сфері охорони праці направлена на забезпечення безпечних і здорових умов праці, попередження нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві. Одним із основних завдань страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання виникненню випадків загрози здоров’ю та життю застрахованих, викликаних умовами праці.

Як показує досвід, безпека праці є основною гарантією стабільності та якості будь – якого виробництва. До того ж відсутність нещасних випадків позначається на професійній активності працюючих, на моральному кліматі і колективі, а, отже, і на ефективності та продуктивності праці, скорочує витрати на пільги та компенсації за роботу в шкідливих та небезпечних для здоров’я умовах.

Безперечно, питання охорони праці багатогранне, складне і досить відповідальне. Адже за ним – життя і здоров’я людей, які своєю працею створюють для держави, нації матеріальні блага. Тому безпека праці на виробництві повинна стати пріоритетним напрямом як для керівників підприємств, так і для найманих працівників.

Адже сьогодні вигідніше вкладати кошти в створення безпечних умов праці, ніж потім нести колосальні матеріальні затрати у вигляді штрафів, допомоги сім’ям потерпілих, ремонт пошкодженої техніки і обладнання.

Тому вчасно проведені профілактичні заходи не лише зекономлять чималі кошти страхувальників, а головне убезпечить працюючих від травм і каліцтва. А, отже, вбережуть їхнє здоров’я і життя.

Працівниками Новгород-Сіверського відділення управління виконавчої дирекції Фонда соціального страхування України в Чернігівській області проводяться семінари, наради з питань охорони праці, засідання «круглих столів», надано страхувальникам понад 40 консультацій з питань охорони праці, взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 20 підприємствах, розповсюджено 286 нормативних актів, пам’яток та іншої спеціальної літератури.

Відділенням проводиться робота по відшкодуванню шкоди потерпілим на виробництві та наданню їм медико – соціальної допомоги. Нині у відділенні зареєстровано 110 особових справ потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, з яких 120 особам здійснюються щомісячні страхові виплати, також на обліку у відділенні перебуває 12 утриманців.

Важливе місце в роботі Новгород – Сіверського відділення управління виконавчої дирекції Фонда соціального страхування України в Чернігівській області займає відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків та проведення соціальної реабілітації. Досвід роботи засвідчує, що найбільш дієвими послугами в медичній реабілітації є: санаторно – курортне лікування інвалідів, забезпечення потерпілих протезно – ортопедичними виробами та іншими технічними засобами реабілітації, відновна терапія в умовах амбулаторії та стаціонару.

У минулому році відділення забезпечило санаторно – курортними путівками 2 потерпілих, 2 інвалідів забезпечені протезно – ортопедичними виробами.

Не залишаються наодинці зі своїми проблемами і потерпілі, які вимушено змінили місце проживання, приїхали в Новгород – Сіверський та Семенівський райони з Луганської чи Донецької областей. Так, на сьогодні відділення продовжує страхові виплати 19 переміщеним особам.

На завершення хочу сказати, що ні одна грошова компенсація не поверне стовідсоткового людині здоров’я, яке вона втратила, можливо із-за чиєїсь безвідповідальності. Тому наш обов’язок допомагати потерпілим не лише матеріально, але й проводити роз’яснювальну – профілактичну роботу серед роботодавців щодо безпечних умов праці.

Валентина Коровченко, в. о. страхового експерта

Новгород – Сіверського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Назад16 Травня 2018 09:07
08 Травня 2018 14:15
02 Квітня 2018 15:42
21 Лютого 2018 16:24
21 Лютого 2018 16:12
08 Лютого 2018 11:10
05 Лютого 2018 15:05
Грантовий Дайджест "Будь у курсі подій - дій!"

01 Лютого 2018 10:56
01 Лютого 2018 10:53
30 Січня 2018 15:12
18 Січня 2018 12:32
27 Грудня 2017 09:17