Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Вибухонебезпечні предмети: Як не стати жертвою небезпечної знахідки

05 грудня 2017

Минуло вже багато років як відгриміли останні бої Другої світової війни, а земля все не перестає воювати.

У наш час також можна знайти вибухонебезпечні предмети (ВНП) у ході будівельних робіт, при проведенні сільськогосподарських і польових робіт, під час весняної повені, збору металобрухту, туристичних походів і т.д.

Із приходом весняної пори, як свідчить статистика, кількість таких небезпечних знахідок зростає.

Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють і від удару, тертя, струсу або найменшого дотику можуть вибухнути.

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів та ін.

Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів:

• при виявленні вибухонебезпечних, схожих на вибухонебезпечні предмети, незнайомих предметів жодним чином не торкатися їх і тим більше не намагатися розібрати, вони можуть вибухнути будь-якої миті;

• негайно повідомити в підрозділ пожежно-рятувальної служби ДСНС України за номером 101, відділення поліції 102;

• до прибуття працівників взяти місце і предмет під нагляд;

• не допускати до місця знахідки інших людей.

Під час прогулянок в лісі або в туристичному поході:

1. Ретельно вибирайте місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни.

2. Перед розведенням багаття в радіусі п'яти метрів перевірте грунт на наявність вибухонебезпечних предметів щупом (або лопатою обережно зніміть верхній шар ґрунту, перекопайте землю на глибину 40-50 см).

3. Користуватися старими багаттями не завжди безпечно. Там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї» або такі, що не вибухнули.

4. У жодному випадку не підходьте до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути.

5. Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності!

Пам'ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Провідний інспектор Семенівського РС УДСНС України у Чернігівській області капітан служби цивільного захисту Т.В. Барабаш