Семенівська РДА
АнонсиНазад

Інформаційний листок Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

ПОПЕРЕДЖЕННЯ «П’ЯНОГО» ТРАВМАТИЗМУ НА ВИРОБНИЦТВІ

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та додержуватися законодавства щодо прав працівників з цих питань. З цією метою він забезпечує функціонування системи управління охороною праці на своєму підприємстві.

Шкода алкоголю для людини загальновідома. Залежно від особливостей організму він може загальмувати реакцію, притупляти відчуття небезпеки, порушувати свідомість тощо. Тому сам факт появи працівника на роботі в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння (далі – алкогольне сп’яніння) є порушенням трудового законодавства.

На підприємстві повинна функціонувати система, яка дозволяє встановлювати працівників, які перебувають у стані сп’яніння. Виявлені в такий спосіб порушники трудової дисципліни підлягають негайному відстороненню, причому належним чином. Інакше «п’яний» нещасний випадок буде пов’язаний з виробництвом.

Ще не поодинокі випадки на підприємствах, коли працівники виконують своє виробниче завдання в стані алкогольного сп’яніння чи знаходяться на робочому місці в нездоровому стані після його вживання напередодні. В цих випадках з метою попередження настання нещасного випадку на виробництві необхідно відстороняти такого працівника від роботи, а також здійснювати заходи щодо запобігання самовільного повернення такого працівника на територію підприємства. Відсторонення такого працівника від роботи проводиться відповідно до чинного законодавства та вимог правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства або колективного договору.

Нетверезий стан, наркотичне або токсичне сп’яніння працівника може бути підтвердженим як медичним висновком, так і іншими видами доказів, передбачених статтею 57 Цивільного процесуального кодексу України (пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, висновків експертів). Оптимальним шляхом відсторонення працівника від роботи може бути видання наказу роботодавцем (усного розпорядження з наступним виданням наказу) після складання акту, який засвідчує стан алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння особи і прийняття мір по контролю за виконанням цього наказу.

Рекомендовано підприємству, після відсторонення від роботи працівника, з метою недопущення в подальшому нещасного випадку з цією особою, передати відсторонену особу його родичам або відповідним установам. Акт складається на кожну особу окремо за підписами не менше ніж трьох уповноважених осіб в довільній формі, де зазначаються: дата і місце його складання;

посада, прізвище, ім’я по батькові осіб, які склали акт; відомості про особу; місце, час вчинення і суть правопорушення; нормативний акт, який порушено; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення порушника; інші відомості, які необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду підприємству, про це також зазначається в протоколі. Обов’язково в акті огляду стану сп’яніння особи зазначаються ознаки знаходження особи у стані сп’яніння.

Наявність ознак алкогольного сп’яніння: запах алкоголю з рота, нестійкість пози, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці, заява свідків про вживання спиртних напоїв тощо, а також зізнання в цьому самої особи. Наявність ознак наркотичного чи іншого сп’яніння: наведені вище ознаки алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з рота,), а також звужені чи дуже широкі зіниці, які майже не реагують на світло, сповільненість рухів чи відповідей на запитання, специфічною ознакою можуть бути численні сліди від ін’єкцій на руках чи тілі.

Акт підписується всіма особами, які склали його і особою, яка вчинила правопорушення; при наявності свідків і потерпілих акт може бути підписано також і цими особами. У разі відмовлення особи, яка вчинила правопорушення, від підписання акту, в ньому робиться про це запис. Особа, яка вчинила правопорушення, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту акту (додаються до акту), а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. При складанні акту правопорушникові роз’яснюються його права і обов’язки що передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.

Новгород - Сіверське відділення

УВД ФСС в Чернігівській області

Назад16 Травня 2018 09:07
08 Травня 2018 14:15
02 Квітня 2018 15:42
21 Лютого 2018 16:24
21 Лютого 2018 16:12
08 Лютого 2018 11:10
05 Лютого 2018 15:05
Грантовий Дайджест "Будь у курсі подій - дій!"

01 Лютого 2018 10:56
01 Лютого 2018 10:53
30 Січня 2018 15:12
18 Січня 2018 12:32
27 Грудня 2017 09:17