Семенівська РДА
АнонсиНазад

Зимові травмонебезпечні виробничі фактори

Прийшли похолодання, заморозки та ожеледь. Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами у побуті та виконувати роботи іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому, варто звернути увагу на так звані «зимові травмонебезпечні виробничі фактори (чинники)».

Зимові травмонебезпечні виробничі фактори

Прийшли похолодання, заморозки та ожеледь. Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами у побуті та виконувати роботи іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому, варто звернути увагу на так звані «зимові травмонебезпечні виробничі фактори (чинники)».

До зимових травмонебезпечних факторів (чинників) віднесені :

• знижена температура повітря;

• охолоджені елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів);

• слизька поверхня території підприємства та населених пунктів (доріг, тротуарів);

• падіння на працівників предметів (бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил);

• недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби;

• пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям;

• несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чередування відлиг і заморозків, сильний вітер).

Дія зниженої температури повітря та предметів може призвести до обмороження, захворювання.

До органів-мішеней травмуючих зимових факторів відносяться:

- травми голови та кінцівок;

- вивихи та переломи кісток;

- пошкодження хребта;

- розтягнення і розрив зв’язок;

- забої м’язів.

Заходи з профілактики несприятливого впливу холоду повинні передбачати затримку тепла — попередження вихолоджування виробничих приміщень, добір раціональних режимів праці та відпочинку, використання засобів індивідуальної захисту і навіть заходи щодо підвищення захисних сил організму.

Слизька поверхня території підприємства, населених пунктів та недостатня освітленість може призвести до падіння під час пересування і як наслідок цього — травмування.

Власникам, керівникам підприємств, а також комунальним підприємствам населених пунктів необхідно проводити своєчасну очистку території від снігу та льоду, робити посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю, реагентами.

Падіння на працівників предметів — найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу: в таку погоду різко зростає кількість травм, отриманих під час падіння крижаних брил.

Роботодавцям, власникам житлових і адміністративних будівель слід організувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок — забезпечити обмеження доступу працівників, громадян до небезпечних ділянок.

Пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям призводять до опіків, отруєння продуктами згоряння та, в деяких випадках, смерті від цих чинників.

Найбільш схильні до впливу сезонних погодних умов наступні види діяльності працівників:

• робота на відкритих майданчиках;

• робота у приміщеннях, які не обігріваються;

• робота, пов'язана з пересуванням до об'єкта (між об'єктами) обслуговування, або до будь-якого об'єкта;

• робота на транспортних засобах;

• охоронна діяльність тощо.

Необхідно зазначити, що цілковито безпечних та нешкідливих умов праці не існує. Реальним виробничим умовам притаманна, як правило, наявність деяких шкідливостей і небезпеки, наслідком яких є профзахворювання та травматизм.

Управління виконавчої дирекції Фонду у Чернігівській області застерігає працівників щодо безпечного пересування територіями підприємств та населених пунктів.

Щоб зменшити ризик травм в зимовий період слід дотримуватись наступних порад:

• У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху.

Категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

• Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.

• За можливості руки повинні бути не зайняті зайвими речами.

• При порушенні рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

• Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

• Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

• Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає ризику та важкості травмувань.

• Не йдіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах — особливо.

• Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум до травмування а, можливо, й до загибелі.

• Не виходьте без потреби на вулицю. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

• Вкрай небезпечне пересування в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало.

Напідпитку люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.

• Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться за медичною допомогою, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками».

Новгород - Сіверське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Чернігівської області

Назад16 Травня 2018 09:07
08 Травня 2018 14:15
02 Квітня 2018 15:42
21 Лютого 2018 16:24
21 Лютого 2018 16:12
08 Лютого 2018 11:10
05 Лютого 2018 15:05
Грантовий Дайджест "Будь у курсі подій - дій!"

01 Лютого 2018 10:56
01 Лютого 2018 10:53
30 Січня 2018 15:12
18 Січня 2018 12:32
27 Грудня 2017 09:17