Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

75-років Корюківській трагедії: Попіл знищених стискає наші серця

02 березня 2018

Подія 1-2 та 9 березня 1943 року у місті Корюківка Чернігівської області за масштабами трагедії не мала рівних впродовж Другої світової війни. У матеріалах до Нюрнберзького процесу Корюківську трагедію визначено як найбільше масове знищення місцевого мирного населення на окупованих Німеччиною територіях Європи за весь період Другої світової війни.

Корюківські вбивства за кількістю жертв майже в 45 разів перевищують білоруську Хатинь, у 41 — чеське Лідіце, у 12 — французький Орадур.

Німецько-фашистські загарбники знищили близько 7000 мирних жителів та до тла спалили майже 1300 осель.

Постановою Верховної Ради України від 8 лютого цього року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» 1 березня визначено Днем пам’яті 75-х роковин з часу Корюківської трагедії.

2 березня в центральній районній бібліотеці відбувся тематичний захід до дня пам’яті жертв Корюківської трагедії «Попіл знищених стискає наші серця» за участю голови районної ради Василя Малковича, начальника організаційного відділу апарату районної державної адміністрації Михайла Коробка, представників районних організацій, установ, громадськості.

Ведучі заходу, працівники бібліотеки розповіли про жахливі події початку березня 1943 року на Корюківщині, зачитали спомини свідків, наголосили, що ці події ввійшли в історію як наймасштабніша та найжорстокіша каральна акція у Другій світовій війні.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у березні 1943 року корюківчан, усіх убитих мирних жителів у роки Другої світової війни.

Сектор інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю РДА