Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Захистимо свій дім — захистимо Україну!

03 липня 2018

У нас на Чернігівщині, на Гончарівському полігоні, з 14 по 27 червня проходили перші експериментальні тактичні навчання з територіальної оборони "Північна фортеця-2018".

До тренувань було залучено 3 700 резервістів другої черги.

Захистимо свій дім — захистимо Україну! Це фактично гасло, що відображає сучасну концепцію територіальної оборони. Мета — при необхідності перетворити кожне місто у неприступну фортецю. Наразі розбудовується потужна мобілізаційна система, формується додатковий резерв для українського війська. Тобто формується тотальна система оборони і захисту нашої країни в надзвичайних умовах.

Саме територіальна оборона є запорукою захисту країни в умовах масштабного військового протистояння.

З нашого району участь у навчаннях взяли 63 чоловіки. Ці мужні чоловіки працюють в органах виконавчої влади і місцевого самоврядування, є виконуючими обов’язки старост сіл об’єднаної громади, депутатами міської та районної рад, працівниками підприємств, установ, організацій району, просто жителі Семенівщини, яким не байдужа доля своєї країни, які, за будь якої небезпеки для жителів району, стануть на їх захист.

Під час навчань були відпрацьовані питання застосування підрозділів територіальної оборони за основними завданнями: прикриття ділянки державного кордону, забезпечення руху військових колон, ізоляція району бойових дій, оборона важливих об’єктів, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, ведення бойових дій у місті та лісі.

Також учасники зборів вчились користуватися спецодягом для захисту від зброї масового ураження, відпрацьовували процедуру зупинки, огляду автомобіля, застосування сили та вогнепальної зброї до потенційного ворога.

За дорученням голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча протягом двох днів — 19-20 червня — тривали збори керівного складу бригади ТО. До навчань долучились голови райдержадміністрацій. Вони відпрацьовували теорію та практику захисту кордонів області силами територіальної оборони: бойові стрільби, спільні заняття з резервістами, вивчали алгоритми захисту кордону, протидії та знищення танкових військ противника тощо.

В. о. голови районної державної адміністрації Станіслав Черниш поділився своїми враженнями від перебування на навчанні:

- Вважаю, що два тижні навчань для наших чоловіків будуть дуже результативними. Досвід і майстерність, що вони отримають – головне у патріотичній складовій формування військовозобов’язаних. Особисто переконався, що для перебування і виконання резервістами поставлених завдань створені належні умови.

Ось що говорить учасник навчань Олександр Похилець, якому ми поставили декілька запитань:

- Олександре, які були ваші перші враження, прибувши на навчальний полігон?

- Так склалося, що строкову службу в армії я не проходив, а з досвіду військової служби мав лише минулорічні десятиденні польові збори на базі с. Миколаївка, тож порівнювати мені особливо нема з чим. І, якщо в Миколаївці у нас були інструктори-офіцери, то "Північна фортеця" дала мені чітко зрозуміти, що таке є військовий обов’язок, військова субординація та наказ командира.

Полігони для нас були безпосереднім отриманням знань та навичок з подальшим відпрацюванням їх на практиці. Тож, не дивлячись на спеку та втому, саме вони лишили найяскравіші враження.

- Ви задоволені оснащенням навчань і тими знаннями, які ви отримали. Скажіть, Ви побували у дійсній армії?

- Звичайно, почерпнути було чого, але варто відзначити, що все охопити було просто не можливим. Підрозділи постійно ділилися додатково на підгрупи, і не завжди вдавалося пройти всі навчальні місця. Скажімо, коли наша підгрупа відпрацьовувала засідку, інші відпрацьовували штурм будівлі, а частину "обкатували" танком - це тільки те, де були семенівці, за інші батальйони сказати не можу, проте базові навики отримали всі. Загалом, я задоволений, але більше досвіду не завадило б у жодному разі.

Ні, це не було діючим військовим формуванням. Вважаю, що порівнювати це не є зовсім правильним. Ми там були два тижні і протягом цього часу чітко знали, коли нам їхати додому. Нас вчили тримати зброю, комусь нагадували забуте двадцять-тридцять років назад, умови були польові, графік насичений, але назвати це діючою армією мені не дозволяє совість.

- Чи потрібна Семенівському району територіальна оборона?

- Територіальна оборона потрібна. Не тільки Семенівщині чи області. Вона потрібна на території всієї держави. Згадаємо період до 2014 року. Хто мав гадку, включаючи кадрових військових, що на долю країни випаде таке лихо? Де була оборона тогочасна? На плечі взяли все батальйони добровольців. Так, потім над оснащенням регулярних військ почали працювати, і робота ведеться по сей день, але це вже потім. Ці навчання проводилися для представників оперативного резерву другої черги, який буде використаний у випадку необхідності на об’єктах районного, обласного та державного значення, при чому згрупувати такий резерв можливо протягом двох-трьох діб, що є немало важливим. Якщо простіше, коли регулярні війська, оснащені та максимально боєздатні, потрібні в певному місці фронту, то така бригада територіальної оборони цілком може забезпечити безпеку пересування військ на території області.

Два тижні наші мужні чоловіки провели на військовому полігоні, вивчали ази військової підготовки. Вони зарекомендували себе, як відважні, стійкі, найкращі наші захисники. Дякуємо їм за це і побажаємо всім нам миру, щоб ті знання, які вони здобули залишились просто як досвід.

А ще вони нагороджені спільною грамотою голови Чернігівської ОДА Куліча В.П. і командувача військ оперативного командування «Північ» генерала-майора Кравченка В.П. за старанність, розумну ініціативу, вагомий особистий внесок у справу підвищення обороноздатності держави, а також за сумлінне виконання службових обов’язків під час проведення тактичних навчань зі 119 окремою бригадою територіальної оборони «Північна фортеця – 2018».Відділ організаційної, правової роботи та інформаційної діяльності РДА