Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Безпека відпочинку на воді

09 серпня 2018

Рятувальниками Семенівського районного сектору Управління ДСНС України у Чернігівській області було проведено рейдову перевірку місць стихійного відпочинку людей на водоймищах.

Під час перевірки з відпочиваючими було проведено бесіди щодо дотримання правил безпечної поведінки на воді, а також про недопустимість купання в стані алкогольного сп’яніння. Велику занепокоєність викликає безвідповідальність батьків, які дозволяють дітям без нагляду дорослих відвідувати водоймища.

Нагадуємо основні заходи безпеки при купанні

Купатися краще вранці або увечері, коли немає небезпеки перегріву.

Температура води повинна бути не нижчою 17-19 градусів тепла.

• Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше за пояс.

• Плавати можна не більше 20 хвилин, і цей час збільшують поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

• Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, відбутися зупинка дихання, втрата свідомості.

• Після тривалого перебування на сонці необхідно відійти в тінь, охолонути і тільки потім входити у воду, оскільки при різкому охолоджуванні може наступити рефлекторне скорочення м'язів і зупинка дихання.

• Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибирати безпечне місце для купання з твердим, бажано піщаним, не засміченим дном, поступовим схилом. Ніколи не стрибайте в місцях, не обладнаних спеціально: можна ударитися головою об камінь або інший предмет.

• Не запливайте далеко, оскільки можна не розрахувати своїх сил. Відчувши стомленість, не розгублюйтесь і не прагніть швидше допливти до берега. Слід "відпочити" на воді, перекинувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг.

• Якщо захопило течією, не намагайтеся з нею боротися. Пливіть вниз за течією, поступово, під невеликим кутом, наближаючись до берега.

• Якщо Ви потрапили у водоверть, наберіть більше повітря в легені, зануртеся у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливіть.

• У водоймах з великою кількістю водоростей пливіть у самої поверхні води, не зачіпаючи рослин і не роблячи різких рухів. Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, зробіть зупинку, прийнявши положення "поплавець" і звільниться від них.

• Не плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітер або течія можуть віднести їх далеко від берега, а хвиля - захлеснути. Якщо із надувних плавзасобів вийде повітря, вони втратять плавучість.

• Діти до 16 років катаються на човнах тільки з дорослими. Не перенавантажуйте човен. Не пустуйте на воді, не лякайте інших. Неприпустимо організовувати на воді ігри, пов'язані з пірнанням і захватом тих, хто купається.

Бережіть своє життя та життя своїх дітей!!!Головний інспектор Семенівського РС УДСНС України у Чернігівській області А. Гульок