Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Остаточне рішення по встановленню ставки податку на лісові землі будуть вирішувати депутати міської та сільських рад

11 вересня 2018

Сьогодні, 11 вересня, в.о. голови районної державної адміністрації Станіслав Черниш провів нараду з керівниками лісогосподарських підприємств та підприємцями району, які займаються переробкою та вирощуванням лісової продукції.

Також у нараді взяли участь голова районної ради Василь Малкович та голова міської ради Сергій Деденко.

Темою наради було обговорення прийнятого Верховною Радою України Закону України № 2497-VІІІ від 10.07.2018 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», яким визначається податок на лісові землі, а саме: ставку податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюються у розмірі не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3% та не більше 5%.

Керівники лісогосподарських підприємств вважають невірним прирівнювати лісові землі із землями сільськогосподарських угідь з яких отримання доходу відбувається щороку.

У ході наради було запропоновано застосовувати ставку податку, виходячи з того, що заготівля деревини проводиться у стиглих деревостанах із середнім віком 80 років, то максимальний відсоток 5% розділити на період вирощування насаджень до віку стиглості – це виходить 0,06%.

Але остаточне рішення по встановленню ставки податку на лісові землі в районі будуть вирішувати депутати міської та сільських рад.


Головний спеціаліст з інформаційної діяльності