Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Стратегічна ціль – сімейні форми виховання

14 вересня 2018

Розвиток та удосконалення системи сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України.

Лише в Чернігівській області нараховується більше двох тисяч дітей, з яких 162 особи посиротіли протягом першого півріччя цього року.

На сьогодні в інтернатних установах перебуває 109 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 30 — у центрах соціально-психологічної реабілітації.

Нараховується 26 дитячих будинків сімейного типу та 200 прийомних сімей, де перебуває 495 дітей.

Про це повідомили вчора під час розширеного засідання профільної координаційної ради при облдержадміністрації. В обговоренні взяла участь заступник голови ОДА Наталія Романова. На скайп-зв’язку знаходилися представники відповідних районних органів.

Семенівська районні соціальні служби під керівництвом в.о. голови районної державної адміністрації Станіслава Черниша також взяли участь у відео-зв’язку.

— Наше спільне завдання, знайти для цих дітей батьків та вийти до кінця року на показник охоплення їх сімейними формами виховання не менше 94%.

Нам є чим пишатися, до кінця року планується відкриття ще 4 дитячих будинків сімейного типу, але є і над чим працювати — багато районів уже кілька років не мають кандидатів для створення ДБСТ, — наголосила Наталія Романова.

В умовах децентралізації влади актуальним стає питання створення служб у справах дітей в структурі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, введення посад фахівців із соціальної роботи. — Благополуччя дітей — не той напрям, на якому можна заощаджувати. Аби тримати руку на пульсі, просто необхідно мати відповідальну службу чи фахівця. Частина ОТГ уже це усвідомила, і там видно результат роботи. Важливо мати і тісну співпрацю з районом.

Читати також: Про захист прав та інтересів дітей – на тренінгу для працівників служб у справах дітей об’єднаних територіальних громад

Для забезпечення дітей-сиріт житлом до області надійшла значна субвенція з державного бюджету. За її рахунок планується придбати більше 30 будинків та квартир.

— Ці гроші мають бути в допомогу, а не в замін відповідних витрат з місцевих скарбниць, —акцентувала заступник голови ОДА.— Вдячна Семенівській, Бобровицькій, Вертіївській ОТГ, які вже уклали перші договори купівлі-продажу житла за власний кошт.

Читати також: Житло для дітей-сиріт та осіб з їх числа: черга рухається Діти-сироти отримали житло в Чернігові

Шановні громадяни!

Якщо у Вас виникло бажання створити прийомну родину чи дитячий будинок сімейного типу, стати батьками-вихователями, звертайтеся до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Служби у справах дітей у своєму районі чи ОТГ.

Пам’ятайте: дарувати щастя — просто!

Читати також: Навчатися віддавати тепло: в області працює школа для прийомних батьків

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації і Семенівська РДА