Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Не спалюйте суху траву !!!

14 вересня 2018

Спалення сухої трави стало для багатьох громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

Ось, наприклад, на території Семенівського району протягом минулих років виникло більше 100 пожеж сміття та залишків сухої рослинності, якими знищено понад 40 будівель та нанесено збитки на суму 150 тис. грн. Дуже часто спалення сухої трави призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.

У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектору.

Так тільки минулого тижня на території району від спалювання сухої трави виникло 4-и пожежі внаслідок яких знищено близько 11 га сухої трави.

Спалюючи суху траву, більшість громадян не усвідомлюють, що чинять протизаконно. Частина перша статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання рослинності або її залишків, опалого листя у парках, скверах, інших зелених насадженнях без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу. У цьому випадку приватним особам доведеться заплатити штраф від 170 до 340, а посадовцям – від 850 до 1190 гривень.

Разом з тим, нанесення збитків чи знищення майна шляхом спалювання відповідно до частини 2 статті 194 Кримінального Кодексу України тягне за собою кримінальну відповідальність.

Шановні громадяни! Не спалюйте сухої трави та сміття, не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані оточуючим!

Головний інспектор Семенівського районного сектору

УДСНС України у Чернігівській області А.П. Гульок