Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

На Семенівщині вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2018

14 грудня вся Україна вшановує ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС - людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Цього дня офіційно було повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Сьогодні, з цієї нагоди, в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч в.о. голови районної державної адміністрації Станіслава Черниша, заступника голови міського голови Сергія Єрьоми, голови районної ради Василя Малковича з представниками районної громадської організації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, а також представниками Семенівського районного відділенням Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

- Тридцять два роки тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в світовій історії техногенна катастрофа, якій судилося стати незагойною раною для всього людства. Страшна ядерна аварія забрала життя і здоров’я тисяч наших співвітчизників, спричинила тяжкі екологічні наслідки, відізвалася болем та стражданнями у багатьох родинах.

Серед ліквідаторів наслідків катастрофи було чимало мешканців нашого району. Не шкодуючи себе, ризикуючи власним життям, які захищали світ від радіаційного лиха. Багато з учасників ліквідації, на жаль, уже відійшли у вічність. Світла пам’ять усім, хто через хвороби, спричинені радіацією, не дожив до цього дня, - звернувся до присутніх Станіслав Черниш.

Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх тих, кого вже нема в живих.

Голова районної державної адміністрації подякував учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалим від її наслідків, їх родинам злагоди й щастя, міцного здоров’я та успіхів і нагородив Почесною грамотою районної державної адміністрації за проявлену мужність і самопожертву під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та з нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС ДОБРОВОЛЬСЬКОГО Миколу Олександровича.

Учасників заходу вітали і вручали нагороди голова районної ради Василь Малкович,заступник міського голови Сергій Єрьома.

За чаєм із солодощами присутні обговорювали проблеми, з якими зараз доводиться зіткатися ліквідаторам аварії. Насамперед це питання медичного обслуговування, оздоровлення, матеріальної допомоги. Говорили на заході і про встановлення пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС.


Головний спеціаліст з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю