Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

20 грудня 2018

19 грудня в.о. голови районної державної адміністрації Станіслав Черниш провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Семенівській районній державній адміністрації.

На засідання були запрошені представники МРП «Семенівське» , ДП «Семенівський лісове господарство», Семенівського ВП Н-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області , відділу прикордонної служби «Семенівка», Семенівського УДСНС в Чернігівській області.

У ході наради були розглянуті питання:

1. Організація та проведення заходів по відстрілу лисиць, відбору проб біоматеріалу для проведення лабораторного контролю за ефективністю пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Семенівського району.

2. Проведення заходів із профілактики сказу на території району.

Начальник Семенівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Олександр Короткий повідомив, що з 12 по 29 листопада 2018 року на території мисливських угідь Чернігівської області проведена пероральна вакцинація диких м`ясоїдних тварин повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН - 2. Розповсюджено всього 546,48 тис. приманок (пероральна вакцина «Орісвак») на площі 27,324 тисяч квадратних кілометрів, в тому числі на території Семенівського району розповсюджено 27, 4 тис. приманок на площі 1,37 тисяч квадратних кілометрів .

Завідувач відділу, лікар ветеринарної медицини – епізоотолог Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Пчела В.І. проінформував присутніх щодо стану проведення заходів з профілактики сказу тварин в господарствах приватного сектору району.

Враховуючи вищезазначене та на виконання п. 1.4 розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 03.09.2018 року № 100 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин в Україні», п. 4 протоколу № 4 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській обласній державній адміністрації від 14.09.2018 року, п.4 протоколу № 12 від 25 вересня 2018 року засідання ДНПК при Семенівській РДА, наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від 10. 12.2018 року № 573 «Про проведення лабораторного контролю за ефективністю пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин», Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Семенівській державній адміністрації вирішила:

1. Створити на території району 2 робочі групи в складі представників МРП «Семенівське» , ДП «Семенівське лісове господарство» , начальника Семенівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області , начальника Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, , представників Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини , мисливців для проведення відстрілу лисиць та проведення відбору проб біоматеріалу та затвердити склади вищезазначених робочих груп згідно додатку 1 даного рішення.

1.1.Визначити відповідальною особою за відбором та доставкою проб біоматеріалу в складі робочої групи , яка буде проводити відстріл лисиць на території лісових угідь МРП «Семенівське», Василакий В.І.- завідувача відділу, лікаря ветеринарної медицини по незаразних хворобах і неплідності у тварин Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини .

1.2.Визначити відповідальною особою за відбором та доставкою проб біоматеріалу в складі робочої групи , яка буде проводити відстріл лисиць на території лісових угідь ДП «Семенівське лісове господарство», Пчелу В.І.- завідувача відділу,лікаря ветеринарної медицини –епізоотолога Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини .

2. Дозволити та проводити відстріл лисиць та відбір проб біоматеріалу створеними групами в усі робочі та вихідні дні з 29.12.2018 року по 01.02.2019 року.

3. Провести інструктаж всіх учасників робочих груп щодо дотримання техніки безпеки при проведенні відстрілу лисиць та дотримання біобезпеки при проведенні відбору проб біоматеріалу. Проведення інструктажу зафіксувати в окремому журналі.

4. Забезпечити відстріл лисиць, відбір та доставку проб біоматеріалу до Н-Сіверської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів., в кількості відповідно План-графіку, затвердженого наказом Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від 10.12.2018 року № 573 «Про проведення лабораторного контролю за ефективністю пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин».

5. Вжити заходів щодо регулювання у встановленому порядку чисельності хижаків та шкідливих тварин . Підтримувати популяцію лисиці в межах науково-обгрунтованих норм 0,5- 1 голова на 1000 га.

З розглянутих питань прийняте протокольне рішення.


За інформацією Семенівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області