Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Семенівський РС УДСНС України у Чернігівській області повідомляє !!!

28 грудня 2018

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку року піротехніки ДСНС вже знищили 67 тис. 942 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 1 тис. 464 авіаційні бомби.

Відколи земля сховалася під товщею снігу, громадяни все менше знаходять застарілі снаряди на власних ділянках, полях або ж під час відвідування лісових масивів. Проте це не привід втрачати пильність, адже ризик натрапити на небезпечну знахідку хоч і невеликий, але існує.

Зокрема, 25 грудня піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС у Херсонській області знищено два артилерійські снаряди часів Другої світової війни. Їх виявили місцеві мешканці за межами с. Першокостянтинівка Чаплинського району.

Крім того, тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

На Луганщині впродовж 27 грудня піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 12,7 га території області, де вибухонебезпечних предметів не виявлено.

У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи перевірили 5,39 га території, де виявили 63 одиниці ВНП.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

- розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Головний інспектор Семенівського РС УДСНС України у Чернігівській області А.П. Гульок