Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Монетизація житлових субсидій з 1 січня 2019 року

05 лютого 2019

Кабінет Міністрів України 27 грудня 2018 року прийняв постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення субсидії у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS – повідомленням громадянам про те, скільки їм залишилося доплатити за комунальні послуги.

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язків платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комунальних послуг, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунка.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію в опалювальний сезон 2018 - 2019 року. Для призначення субсидії з 1 травня у грошовій формі вони повинні будуть подати нові зави і декларації, в яких обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

У разі виникнення додаткових питань щодо порядку надання житлових субсидій, рекомендуємо звертатися за телефоном «гарячої лінії» управління соціального захисту населення 2 17 59.

Начальник відділу грошових виплат і компенсацій

управління соціального захисту населення Галина Момат