Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

Рівні права і можливості працюючих жінок – запорука розвиту громади Семенівщини

14 березня 2019

Сьогодні, 14 березня, на базі районного центру зайнятості відбулась фахова дискусія на тему: «Рівні права і можливості працюючих жінок. Захист трудових прав жінок. Роль жінок у створенні об’єднаних територіальних громад», організована ГО «Спілка жінок Семенівщини» спільно з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування.

У заході взяли участь керівники соціальних сфер району, представники органів місцевої влади, профспілок, актив громадської організації «Спілка жінок Семенівщини».

Метою фахової дискусії стало підвищення правової освіти з питань захисту соціальних та економічних прав жінок, підвищення рівня поінформованості, впровадження виваженої гендерної політики та гендерноїтосвіти, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження зупинення усіх форм насильства стосовно жінок і дітей, торгівлі людьми, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.

Починаючи засідання голова ГО «Спілка жінок Семенівщини» Раїса Бондаренко наголосила, що в області триває регіональна інформаційно-просвітницька акція «Жінки, знайте свої права», яка допомагає об’єднати зусилля органів виконавчої влади. місцевого самоврядування, громади, профспілкових організацій, навчальних закладів, закладів культури, правоохоронних органів у напрямку забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

На сьогоднішній день у нашому районі склалась така ситуація коли жінки опинились у певній інформаційній, правовій та психологічній ізоляції – це призводить до неможливості самореалізації жінки, у повній мірі використовувати свій життєвий потенціал.

Також Раїса Іванівна акцентувала свою увагу на гендерному складі депутатів районної і міської ради, керівників різних сфер району.

У ході фахової дискусії був підписаний Меморандум про співпрацю та взаємодію щодо спільної діяльності з забезпечення гендерної рівності, виконання державної програми забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на період до 2020 року, Комплексної районної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року між Семенівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді таГромадською організацією «Спілка жінок Семенівщини».

Крім того, про новації державної політики щодо запобігання і протидії домашньому насильству, торгівлі людьми поінформувала директор Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Вікторія Сич.

Про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації щодо попередження насильства в сім’ї розповіла начальник служби Надія Верхулевська. Директор районного центру зайнятості Олена Логвіненко ознайомила присутніх про сучасні тенденції ринку праці в умовах децентралізації.

Також щодо соціальних та економічних прав жінок, надання послуг соціального захисту в рамках проведення державних реформ було заслухано начальника управління соціального захисту районної державної адміністрації Світлану Кулак.

Цікавою була інформація головного державного інспектора Управління Держпраці у Чернігівській області Тетяни Черняк щодо трудових прав та гарантій для працюючих жінок.

Про оформлення колективних договорів і рівність жінок та чоловіків говорив голова Семенівської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Володимир Ткаченко.

Пізнавальним було повідомлення начальника Семенівського РС УДМС Тетяни Порви про оформлення та отримання ID-картки (внутрішнього паспорту) та закордонного паспорту громадянина України.

Про пенсійне забезпечення жінок присутні на заході заслухали інформацію начальника Семенівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Новгород-Сіверського об’єднаного управління Пенсійного фонду Людмили Гунар.

Фахова дискусія була насичена різноманітними пізнавальними і цікавими інформаціями. Учасники заходу дізналися від своїх колег чимало нового і дуже корисного. Дякуємо організаторам за проведену зустріч.








Головний спеціаліст з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю