back

Питання готовності до зими розглянули на засіданні колегії районної державної адміністрації

03 жовтня 2019

3 жовтня виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Станіслав Черниш провів засідання колегії районної державної адміністрації, на якому було розглянуте питання підготовки паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 року.

У роботі колегії взяв участь Семенівський міський голова Сергій Деденко, члени колегії районної державної адміністрації, керівники підприємств, установ, організацій району.

З питання підготовки до зими поінформували керівники підприємств паливно-енергетичного комплексу та об’єктів бюджетної сфери району.

Поінформовано, що до роботи в зимових умовах підготовлені 28 котелень, 70 км. водопровідних та 9 км каналізаційних мереж, 2 каналізаційні насосні станції та двоє очисних споруд, 45 свердловин та 28 житлових будинків загальною площею близько 32 тис. м. кв. 

Станом на 26 вересня поточного року заплановані заходи з їх підготовки виконані на 99%. На завершальній стадії роботи із заміни тепломережі на попередньо-ізольовані до районного будинку культури.

Забезпеченість твердими видами палива бюджетних установ району складає 72 % від потреби, враховуючи залишки пального з минулого року,  подальше постачання палива у цьому році проводитиметься згідно розробленого плану-графіку. Основні складські приміщення під паливо заповнені.

На території Семенівського району опалення закладів бюджетної сфери проводиться в переважній більшості на альтернативних видах палива, зокрема дрова та торфобрикет. Вугілля для опалення не використовується взагалі.

Щодо розрахунків за спожиті енергоносії, то станом на 25 вересня поточного року заборгованість закладів бюджетної сфери за спожиті енергоносії по Семенівській міській раді складає 810,7 тис. грн. – за послуги з централізованого теплопостачання ПАТ «Облтеплокомуненерго».

Обговорюючи питання, яке було винесено на засідання колегії, в.о. голови районної державної адміністрації Станіслав Черниш зобов’язав керівників підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери своєчасно та в повному обсязі завершити роботи з виконання завдань, визначених розпорядженням голови районної державної адміністрації від 24 травня 2019 року №90 «Про підсумки проходження опалювального періоду 2018-2019 років та підготовку господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років».

Сільським та міському головам (у порядку рекомендації):

- забезпечити своєчасне укладання договорів на постачання природного газу, палива, електричної та теплової енергії на опалювальний період 2019/20 року.

- продовжити роботу щодо здійснення своєчасних розрахунків та погашення у повному обсязі заборгованості за енергоносії та комунальні послуги всіма категоріями споживачів, в тому числі установами та організаціями, що фінансуються з місцевих бюджетів;

- забезпечити підписання актів готовності об’єктів теплового господарства та паспортів готовності житлових будинків і споруд.

- активізувати проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо необхідності раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, встановлення приладів обліку води та тепла, впровадження енергозберігаючих заходів.

Семенівському дорожньо-ремонтному пункту філії "Корюківський райавтодор" ДП "Чернігівський облавтодор", міськвиконкому та виконкомам сільських рад забезпечити (у порядку рекомендації) заготівлю в достатній кількості протиожеледної суміші для обробки комунальних доріг та автомобільних доріг загального користування до 10 жовтня 2019 року.

Провести підготовку до функціонування в зимових умовах виробничих баз, снігоприбиральної техніки та створення 10-денного запасу пального до 15 жовтня 2019 року.

На засіданні колегії було визнано роботу з готовності об’єктів житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу і бюджетної сфери району до проходження опалювального періоду 2019/20 року задовільною.

З питань порядку денного прийняті відповідні розпорядження.