Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://semadm.cg.gov.ua/old
back

"Свіча Голокосту не згасне"

02 грудня 2019

Кожного року, в останній день осені ми вшановуємо пам'ять жертв масової акції проти євреїв у період Голокосту, яку у 1941 році провели нацисти. Не оминуло лихо і Семенівщину. В урочищі Березова Роща під час окупації міста розстріляли 273 мирних мешканців, більшість з яких були єврейської національності — чоловіки, жінки, літні люди та діти. З тих даних, які збереглися, наймолодшому було всього 3 роки – Сурдін Володимир Ільїн. Його батько, Сурдін Ілля Емануілович, - єдиний, кому вдалося втекти. З його спогадів до нас дійшли жахливі подробиці того страшного дня. Під час розстрілу Ілля Емануілович був поранений в ногу, але йому вдалося врятуватися. Він сховався в лісі, де просидів до ночі. Чоловік бачив, як розстрілювали всіх, в тому числі і його сім’ю: мати, сестру, дружину та сина.

         Нацистський терор стосовно жителів району продовжувався до останнього дня окупації.

         В пам'ять про страшну трагедію на місці розстрілу працівники історико-краєзнавчого музею провели урок історії «Свіча Голокосту не згасне» для учнів 8-го класу ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів. В кінці заходу присутні вшанували пам’ять безвинно загиблих хвилиною мовчання.

         Катастрофа, в якій загинули мільйони євреїв, сприймається не тільки, як трагедія євреїв, а як загальнолюдська трагедія в новітній історії.

 

Я. Коломієць,
молодший спеціаліст
історико-краєзнавчого музею