back

Запрошуємо до співпраці влонтерів

19 травня 2020

 

 

           Семенівський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області запрошує до співпраці ініціативних, відповідальних та наполегливих громадян для здійснення волонтерської діяльності.

Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави, є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в суспільстві.

Для повернення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, 5 лютого 2015 року прийнято Закон України «Про пробацію».

Уповноважені органи пробації працюють з такими категоріями громадян, як:

  • обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь;
  • особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;
  • особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;
  • особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням;
  • звільнені від відбування покарання вагітні жінки та жінки, які мають дітей віком до трьох років;
  • особи, які засуджені до покарання у виді обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів;
  • особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію» та «Положення Про організацію діяльності волонтерів пробації».

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами: сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації; участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації; участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації; участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації; сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності; сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням; участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, можуть залучатися:

– студенти вишів;

– фахівці державних органів та установ (центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, центрів зайнятості та ін.);

– члени благодійних та громадських організацій;

– члени релігійних організацій;

– фізичні особи, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть сприяти виконанню завдань, поставлених перед уповноваженими органами з питань пробації.

 До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються:

– неповнолітні особи;

– обмежено дієздатні особи;

– особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;

– особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Співбесіда з кандидатом у волонтери здійснюється після надання до уповноваженого органу з питань пробації заповненої кандидатом анкети.

Перевага надається кандидатам у волонтери пробації, які мають досвід волонтерської діяльності, дипломи чи сертифікати про участь у відповідних семінарах, тренінгах та ін.

Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом та за завданням персоналу органу пробації.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації необхідно звертатися за адресою:  м.Семенівка, вул. Центральна, 30. тел.(04659) 2-91-72, ел.адреса: chn9@ probation.gov.ua

 

 

Начальник Семенівського районного сектору

філії Державної установи «Центр пробації»

в Чернігівській області

Юрій Токарев