back

Відбулось засідання круглого столу на тему:"Конституція України - основний закон суспільства і держави. Історичні аспекти процесу творення Конституції України".

26 червня 2020

          

 

                Ніби вчора це було. А вже 24 роки минуло з тієї пам’ятної «конституційної ночі», коли після доби гострих дебатів у сесійній залі Верховної Ради України ранком 28 червня 1996 року було прийнято Конституцію України.

 

            Відтоді цей день святкуємо як день першої Конституції незалежної України, яка увібрала в себе основні принципи Конституцій найбільш демократичних держав світу та заклала міцний фундамент державності, утвердження права і демократії.

 

            26 червня 2020 року з нагоди відзначення 24-ї річниці Конституції України на базі Семенівського районного сектору філії державної установи «центр пробації» в Чернігівській області за участю співробітників Семенівського відділення поліції Новгород-Сіверського відділу ГУНП в Чернігівській області та головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління Держпраці в Чернігівській області було проведено круглий стіл на тему: «Конституція України – основний закон суспільства і держави. Історичні аспекти процесу творення Конституції України ».  Вихідною ідеєю круглого столу було те, що прийняття Конституції 28 червня 1996 року стало підсумком досвіду державотворення і водночас початком нового поступу України та її громадян. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Але скільки перешкод і заборон було при цьому подолано.

 

           Процеси творення правових засад, організація та розвиток різних сторін життя суспільства відбувалися за відсутності державності − адже протягом значного періоду своєї історії Україна була частиною інших, часом двох і більше, держав

 

            Нова епоха в історії нашої держави почала свій відлік саме з тієї пам’ятної ночі, коли була прийнята  Конституція України. Ні в кого не викликає сумніву, що саме цей акт заклав підвалини майбутніх економічних, соціальних та духовних перетворень у суспільстві. Як показує світовий державотворчий досвід, демократичний розвиток ніколи не був легким, тож наберімося терпіння та віри у те, що наступні покоління українців будуть жити у зовсім іншій країні, яку з гордістю можна буди назвати конституційно розвиненою та правовою європейською державою.

 

 

Старший інспектор Семенівського РС

філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

майор внутрішньоїслужби С. Сенько