back

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

15 вересня 2020

Якщо у вас виникли питання правового характеру, можете звернутися до Семенівського бюро правової допомоги Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Тут вас проконсультують із питань земельного, спадкового, сімейного, трудового законодавства та інших правових питань.

Яку саме допомогу і кому надають, розповіла  начальник відділу Тетяна Мотора.

 

Кому допомагають?

Юридичну консультацію з будь-якого правового питання абсолютно безкоштовно може отримати будь-хто. А от на подальшу безоплатну правову допомогу можуть розраховувати категорії осіб, визначені законом.

Зокрема, це працездатні особи, сукупний дохід в місяць яких не перевищує двох прожиткових мінімумів. На сьогодні це 4394 гривні для працездатних осіб, з 1 грудня –  4540 гривень. 

 

Для осіб, які втратили працездатність (пенсіонери, особи з інвалідністю) – 3424 гривні, з 1 грудня – 3538 гривень
 

Допомагають також внутрішньо переміщеним особам, ветеранам війни, дітям, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, особам, щодо яких суд розглядає справу про визнання її недієздатною, та багатьом іншим категоріям.

Для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу потрібно надати відповідні документи, які визначені для кожної категорії громадян. Наприклад, для пенсіонерів необхідні: довідка про розмір пенсії за останні шість місяців, довідка ОК5 з Пенсійного відділу та відомості про доходи з податкової.

 

Чим допомагають?

Насамперед це консуль­тації  щодо земельних, цивіль­них, сімейних, трудових, спадкових та інших правових питань. А також захист ваших інтересів у цивільних, адміністративних справах  та складання документів процесуального характеру (позовні заяви).

Стягнення аліментів, розлучення, встановлення факту, що має юридичне значення, встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Питань безліч, кожне – індивідуальне й різної складності. Ви отримаєте безоплатну консультацію та у разі необхідності перелік документів для отримання подальшої вторинної правової допомоги.

Хто оплачує послуги адвоката?

Якщо у вас виникла потреба в юридичній допомозі, насамперед зверніться до Семенівського бюро правової допомоги Менського місцевого центру надання БВПД. Ви отримаєте безоплатну консультацію та перелік необхідних документів для подальшої правової допомоги. 

Не сумнівайтеся в якості адвокатських послуг, їх оплачує держава, а якість надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги контролюють комісії, утворені радами адвокатів відповідного регіону.

Чи можна потрапити на прийом у селі?

Центр проводить виїзні прийоми громадян у селах, попередньо визначивши із сільським головою (старостою) день та час надання юридичних консультацій.

Також виїжджають адресно до людей з інвалідністю, тих, хто не може дістатися самостійно за станом здоров’я. У такому разі, зателефонувавши до центру, людина може повідомити про свою проблему – і їй допоможуть навіть зібрати документи. 

 

Куди звертатися?

Семенівське бюро правової допомоги Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює з понеділка до п’ятниці з 8.00 до 17.00 за адресою: м.Семенівка, вул. Ч.Площа, 2.

Телефон  2-18-54.