Семенівська РДА
Анонси













Новини

Назад



Порядок приймання документі від джерел комплектування архіву

До 74-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Семенівщини, Дня партизанської слави та Дня міста









Щодо проведення виставки присвяченої 100-річчю початку Української революції та створення Української Центральної ради

Архівний сектор Семенівської районної державної адміністрації повідомляє, що з 05 січня по 13 січня 2017 року в приміщенні архівного сектору функціонує фотодокументальна виставка присвячена 100-річчю початку Української революції та створення Української Центральної ради.

При підготовці використовувались фотодокументи з фондів Державного архіву Чернігівської області.

Завідувач архівного сектору районної державної адміністрації Н.І.Мотора

Історія боротьби за державне відродження України








Щодо проведення виставки присвяченої 73-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Семенівщини

Архівний сектор Семенівської районної державної адміністрації повідомляє, що на веб-сторінці архівного сектору на офіційному сайті Семенівської районної державної адміністрації розміщена фотодокументальна виставка присвячена 73-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Семенівщини.

При підготовці використовувались фотодокументи з фондів Державного архіву Чернігівської області.

Завідувач архівного сектору районної державної адміністрації Н.І.Мотора

Стаття до 73-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Семенівщини








Щодо проведення виставки присвяченої 25-й річниці незалежності України

Архівний сектор Семенівської районної державної адміністрації повідомляє, що з 17 серпня по 25 серпня 2016 року в приміщенні архівного сектору функціонує фотодокументальна виставка присвячена 25-й річниці незалежності України.

При підготовці використовувались фотодокументи з фондів Державного архіву Чернігівської області.

Завідувач архівного сектору районної державної адміністрації Н.І.Мотора








Акт проголошення незалежності

Про що писала наша районка

Щодо проведення виставки присвяченої 20-й річниці Конституції України

Архівний відділ Семенівської районної державної адміністрації повідомляє, що з 21 червня по 01 липня 2016 року в приміщенні архівного відділу функціонує фотодокументальна виставка присвячена 20-й річниці Конституції України.

При підготовці використовувались документи та фотодокументи з фондів Державного архіву Чернігівської області та архівного відділу Семенівської районної державної адміністрації.

Начальник архівного відділу районної державної адміністрації Н.І.Мотора






Державне свято – День Конституції України

28 червня на Україні відзначається державне свято – День Конституції. У цей день в 1996 році Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави.

Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійному залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту: про державні символи України, про державну українську мову, про право приватної власності на Україні. Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Ухвалення Конституції стало найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Конституція 1996 року, з деякими змінами і доповненнями, діє в країні і в даний час.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України, до якого традиційно приурочено безліч урочистих і просвітницьких заходів.

Конституція України складається з преамбули, 15 розділів, 161 статті, прикінцевих та перехідних положень.

Конституція України проголосила, що найвищою соціальною цінністю в Україні є людина і держава відповідає перед людиною за свою діяльність, роботу державних органів та посадових осіб. Встановлено, що суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності.

В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція окреслила коло питань, які визначаються виключно законами України. Чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надається Верховною Радою, є частиною національного законодавства України. Ст. 21 Конституції встановила, що норми Конституції є нормами прямої дії, тобто людина має право звернутися в суд за захистом своїх прав і свобод, якщо вони порушені, безпосередньо на основі Конституції, не посилаючись на інші закони. Якщо використані всі національні правові засоби захисту прав і свобод, громадяни мають право звертатися до міжнародних інстанцій.

Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову. Конституція закріпила, по суті, президентсько-парламентську форму правління в Україні. Єдиним органом законодавчої влади є парламент – Верховна Рада. Главою держави є Президент, а вищим органом виконавчої влади є Кабінет Міністрів.

Конституція проголосила українську мову державною, але в той же час забезпечується розвиток і збереження мов національних меншин. У Конституції зафіксовано право приватної власності на землю для громадян України. Серед соціальних прав проголошено право на освіту, соціальне забезпечення, охорону здоров’я, житло.

Архівний відділ Семенівської районної державної адміністрації повідомляє, що з 05 по 15 травня 2016 року в приміщенні архівного відділу функціонує фотодокументальна виставка присвячена 71-й річниці визволення України від нацистських загарбників.

При підготовці використовувались документи з архівних фондів архівного відділу Семенівської районної державної адміністрації.

Начальник архівного відділу районної державної адміністрації Н.І.Мотора

День памяті та примирення

Чернігів у роки Другої світової війни







Спогади ветеранів Другої світової війни нашого району









Назад



13 Жовтня 2017 12:45
13 Жовтня 2017 11:44
13 Жовтня 2017 11:42
26 Вересня 2017 10:33
26 Вересня 2017 10:30
14 Вересня 2017 11:05
11 Вересня 2017 12:12
06 Вересня 2017 08:24
01 Вересня 2017 12:02
01 Вересня 2017 12:00
28 Серпня 2017 10:41
23 Серпня 2017 15:05