Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?
Протягом січня-вересня 2020 року в базі вакансій обласної служби зайнятості найбільше пропозицій роботи було в сільському, лісовому та рибному господарствах, переробній промисловості, сферах торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, освіті та державному управлінні й обороні.
Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування – це водії автотранспортних засобів, трактористи, токарі, оператори котельні. Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг – кухарі, продавці, офіціанти, бармени, охоронники. Великим попитом у роботодавців користуються й кваліфіковані робітники з інструментом. Йдеться про слюсарів-ремонтників, швачок, електромонтерів, верстатників деревообробних верстатів, електрогазозварників, малярів, робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків.
У сільськогосподарському секторі потрібні робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, тваринники, робітники на лісогосподарських роботах, робітники фермерського господарства, лісоруби, доярі, оператори машинного доїння.
Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, сторожі, комірники, робітники з благоустрою, вагарі.
«Загалом протягом січня – вересня 2020 року роботодавці Чернігівщини подали до служби зайнятості 16,7 тис. вакансій, на третину менше, ніж за цей період торік. Сталося це внаслідок призупинення діяльності низки підприємств через запровадження в країні карантину, - сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. – Станом на 1 жовтня 2020 року в базі даних служби зайнятості налічувалось 1367 вакансій».
День працівника соціальної сфери – 2020 р.
У першу неділю листопада в Україні своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери, чия професія передусім визначається категоріями доброти і гуманізму. До когорти соціальних працівників належать і фахівці служби зайнятості, які надають допомогу та підтримку громадянам у разі безробіття.
«Державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, здатна прогнозувати та оперативно реагувати на виклики ринку праці. Вона, єдина в українському суспільстві, на безоплатній основі надає послуги із пошуку роботи та підбору персоналу. Сьогодні це сучасна сервісна установа, яка демонструє нові можливості для клієнтів», - говорить директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.
Тож які це можливості?
Для шукачів роботи та роботодавців впроваджено цілу низку електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. На порталі державної служби зайнятості, у вільному доступі, база вакансій у межах країни, електронна черга для безробітних, електронні кабінети для роботодавців та шукачів роботи. За допомогою онлайнплатформи з профорієнтації та розвитку кар’єри можна пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал, а освітній портал допоможе отримати нові знання та компетенції.
Шукати роботу та будувати кар’єру сьогодні допомагають кар’єрні радники, які забезпечують індивідуальний супровід клієнта на шляху до працевлаштування. А з початку нинішнього року у службі зайнятості стартував новий проєкт – інститут консультанта роботодавця, мета якого полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки ринку праці регіону,
Служба зайнятості демонструє сучасний підхід у підборі кадрів, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку праці. З метою оперативного підбору кадрів створено інтерактивні карти вакансій, доступні всім користувачам мережі Інтернет; розвиваються інші онлайнсервіси, які корисні для шукачів роботи та роботодавців.
Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей для дорослого населення – безкоштовно і в стислі терміни можна здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. Зокрема, 11 центрів професійно-технічної освіти, які діють у системі державної служби зайнятості, здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.
Громадяни, старше 45 років, для підвищення своєї конкурентоспроможності можуть отримати ваучер на навчання. Врешті, як безробітні, так і громадяни, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть підтвердити результати неформального професійного навчання.
Головними завданнями служби на сучасному етапі Лідія Падалка називає розвиток активних програм сприяння зайнятості населення, адресну допомогу у працевлаштуванні безробітних громадян, зміцнення партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до збереження та створення нових робочих місць.
Протягом січня-вересня поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися понад 30 тисяч безробітних. Незважаючи на карантинні обмеження, до активних програм сприяння зайнятості залучено близько 12 тис. громадян – кожного третього на обліку. Зокрема, майже 8 тисяч працевлаштовано, більше 2 тисяч - охоплено професійним навчанням, близько 2 тисяч - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Директор Чернігівського обласного центру зайнятості
Лідія Падалка
УВАГА!!!
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ!!!
Вам за 45 і Ви маєте потребу підвищити власну конкурентоспроможність на ринку праці???
Чернігівська обласна служба зайнятості
пропонує Вам отримати ваучер для навчання
за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,
КУХАР, КОНДИТЕР, МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ, ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК, ЕЛЕКТРОМОНТЕР, МОНТАЖНИК СИСТЕМ УТЕПЛЕННЯ БУДІВЕЛЬ, ШВАЧКА, СТОЛЯР ТА БАГАТО ІНШИХ ПРОФЕСІЙ ТА СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ В ПРІОРИТЕТНИХ ВИДАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Ви може отримати як нову професію, так і підвищити існуючу кваліфікацію!!!
Гнучкі форми навчання дозволять Вам впевнено пройти відповідну підготовку !!!
Основні вимоги до кандидатів на отримання ваучера та подальше навчання:
Крім того, за окремих умов, ваучер на навчання можуть отримати:
За детальними консультаціями звертатися до Семенівської районної філії Чернігівського ОЦЗ
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ДОПОМОЖЕ У ВАШОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ РОЗВИТКУ!!!
Шановні роботодавці!
На виконання доручення Прем’єр – міністра України від 17.02.2020 року №6698/0/1-20 представниками Семенівської районної філії Чернігівського ОЦЗ спільно з представником територіальних органів Держпраці будуть проведені відвідування роботодавців сфери будівництва (березень-квітень), сільського господарства (червень-серпень), транспорту та кур’єрської діяльності (жовтень-листопад) для здійснення інформування роботодавців про необхідність дотримання вимог Кодексу законів про працю України, законів України: «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про оплату праці» та «Про рекламу».
За працевлаштування безробітних – роботодавцю компенсація
Компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування гарантує сьогодні державна служба зайнятості роботодавцям за умови працевлаштування на нові робочі місця безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. А це - молодь, діти-сироти, особи передпенсійного віку, звільнені з місць позбавлення волі, учасники бойових дій на сході країни, інші вразливі категорії населення.
Їм, принаймні, протягом двох років не доведеться шукати роботу. Адже роботодавець щомісячно протягом року за кожну працевлаштовану за направленням служби зайнятості особу може отримати компенсацію, але за умови збереження її зайнятості упродовж наступного року.
Фінансовою підтримкою служби зайнятості торік в області скористався 281 суб’єкт господарювання, у січні поточного року таких нараховувалось вже 10.
На компенсацію єдиного соціального внеску також можуть розраховувати суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.
Цього року Уряд запровадив Державну програму «Доступні кредити 5-7-9%». Для мікро- та малого бізнесу передбачено рекордно низький відсоток — 5, 7 або 9% від кредитної ставки у разі кредитування на суму до 1,5 мільйона гривень строком до 5 років.
На 2020 рік на Програму вже виділено 2 мільярда гривень. В Уряді прогнозують, що це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць. Партнерами–учасниками програми вже стали Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк.
– Дуже своєчасна програма. Вона, безперечно, дасть поштовх створювати або розширювати малий бізнес. Відсотки за кредитами, які доводилося раніше сплачувати підприємцям, дуже часто були для них непосильні. Це стримувало розвиток бізнесу. Тепер ті, хто планували започаткувати власну справу, зможуть зробити це, – коментує голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – Як це діятиме у конкретному випадку: обраний вами банк видасть кредит, а держава компенсує банку різницю для того, щоб ви отримали кредит під ставку 5%, 7%, 9%. Відсотки залежатимуть від розміру бізнесу, строку його діяльності, а також кількості створених робочих місць.
До речі, додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних.
У рамках програм державної підтримки підприємці-початківці також матимуть можливість пройти безкоштовне навчання, щоб підвищити свої бізнес-компетенції, тим самим покращити перспективу створення успішного бізнес-проєкту.
– Отримавши більше ресурсів і можливостей, малі підприємці залишатимуться працювати на Чернігівщині. Є гарні перспективи розвитку бізнесу в малих містах і невеликих громадах, – переконаний голова ОДА. – Бізнес поступово виходитиме з тіні. Збільшаться можливості для працевлаштування. Зростуть надходження до місцевих бюджетів, що у свою чергу сприятиме розвитку територій.
За останніми даними, в області працюють близько 5,7 тисячі малих підприємств (понад 93% від загальної кількості), а також більше 36 тисяч фізичних осіб-підприємців. У 2019 році розпочали діяльність майже 7 тисяч нових суб’єктів підприємництва. При цьому припинили діяльність – 5,1 тисячі.
Надходження до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів малого підприємництва минулого року збільшилися на 15,5% і становили понад півтора мільярда гривень. Це одна четверта всіх бюджетних надходжень.
Що потрібно для участі у Державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%»:
офіційна реєстрація як фізичної особи-підприємця або юридичної особи;
кількість працівників не більше 50 осіб;
річний дохід до 50 мільйонів гривень;
спрямування кредиту на інвестиційні цілі – придбання, модернізацію основних засобів, ремонт виробничих приміщень;
прибутковість діяльності (для діючих бізнесів) або обґрунтований бізнес план (для новостворених).
Більше подробиць на сайті: 5-7-9.gov.ua, Call-центр: 15-45.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Всеукраїнське опитування роботодавців.
Обери професію своєї мрії-живи та працюй в Україні.
Рекрутинг у службі зайнятості –
сучасний підхід у підборі кадрів
Служба зайнятості сьогодні демонструє нові можливості для роботодавців, а саме: якісно та оперативно підбирає кадри для підприємств на засадах рекрутингу. Це новий напрям роботи, запроваджений у минулому році, який цілком довів свою ефективність.
За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, це дозволило розширити коло пошуку вакансій та працівників за межі служби зайнятості, адже рекрутери працюють не лише з її клієнтами, а й з усіма, хто пропонує чи шукає роботу на повному ринку праці. Для цього використовуються бази даних різних джерел, зокрема, оголошення в засобах масової інформації, сайти пошуку роботи, соціальні мережі. Це дозволяє значно поповнити базу шукачів роботи, швидко поширювати інформацію про вакансії, а отже, здійснювати підбір кадрів більш оперативно та якісно.
Так, рекрутери обласної служби зайнятості активно співпрацюють з сайтами пошуку роботи work.ua та jоoble.org, на яких розміщують актуальні вакансії та отримують відгуки шукачів роботи. Також пропозиції роботодавців оперативно поширюються через соціальні мережі facebook та instagram, зокрема на сторінці відділу рекрутингу обласного центру зайнятості «Вакансії міста Чернігова та області».
Щоденно фахівці з рекрутингу моніторять як шукачів роботи, так і бажаючих її надати. Аналізуючи можливості щодо укомплектування вакансій, ретельно вивчають вимоги роботодавців. Не менш ретельно займаються і підбором кандидатів на робочі місця: вивчають їх резюме, проводять співбесіди, за необхідності пропонують пройти відповідні тести. За результатами такого відбору найбільш прийнятну кандидатуру направляють на співбесіду до роботодавця. При цьому рекрутери не втрачають зв’язок з шукачами роботи - за їх згодою контактні дані та ключову інформацію щодо бажаної роботи зберігають і у разі появи відповідних пропозицій – оперативно інформують в телефоному режимі. До речі, фахівцями з рекрутингу обласної служби зайнятості напрацьовано більше 3 тисяч резюме осіб, які шукають роботу.
«У сучасних реаліях, коли на ринку праці бракує кваліфікованих працівників, підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці зі службою зайнятості, - говорить Л.Падалка. - По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб. По-друге, економить кошти, адже йому не треба розміщувати вакансії на платних ресурсах та мати в штаті менеджера з підбору персоналу. Цю роботу цілком безкоштовно виконають рекрутери від служби зайнятості».
Послуга є цікавою і для шукачів роботи, які в силу певних умов не можуть набути статусу безробітного й користуватися послугами центрів зайнятості у повному обсязі. Йдеться, насамперед, про студентів, які шукають роботу у вільний від навчання час; працюючих осіб, які шукають роботу за сумісництвом; пенсіонерів, котрі мають бажання продовжити працювати тощо.
Отож, якщо ви шукаєте роботу чи працівників, але не маєте можливості щоденно моніторити велику кількість інформаційних ресурсів, звертайтеся до служби зайнятості – рекрутери робитимуть це для вас цілком безкоштовно!
ОНЛАЙН-ПОСЛУГИ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ – ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ
Послуги служби зайнятості стають більш доступними завдяки впровадженню нових сучасних сервісів. Один з них – електронний кабінет роботодавця. Фактично це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого можна отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.
Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, подавати звітність, а також отримувати інші послуги.
Створити Електронний кабінет нескладно і це не забере багато часу. Потрібно зайти на головну сторінку сайту https://www.dcz.gov.ua, відкрити закладку «Роботодавцям», обрати «Електронний кабінет роботодавця» та зареєструватися. А для цього - внести інформацію для створення облікового запису, обрати мету реєстрації («Пошук працівників»), внести інформацію про підприємство. Реєстрацію буде завершено після введення коду підтвердження, надісланого на ваш е-mail.
Щоб отримати доступ до інших послуг, необхідно звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації підприємства, повідомити адресу електронної пошти, логін та пароль, за якими здійснювалася реєстрація на сайті. Фахівець пов’яже профіль на сайті з
Єдиною інформаційно-аналітичною системою (ЄІАС) Державної служби зайнятості. Після оновлення сторінки реєстрації сервіс авторизує роботодавця на сайті і надасть доступ до послуг служби зайнятості.
Відтак роботодавець матиме змогу подати звіт за формою 3-ПН, переглядати стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень службою зайнятості шукачів роботи, надану звітність, виконання договорів на громадські та на інші роботи тимчасового характеру, можливість отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та тематику семінарів для роботодавців, а також пройти онлайн-опитування щодо перспективної потреби в кадрах.
Отож, шановні роботодавці, реєструйтеся та користуйтеся онлайн-послугами служби зайнятості.