Щодо збереження здоров’я та запобігання шкідливим звичкам

З метою перевірки додержання вимог законодавства щодо заборони продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім в місцях масового відпочинку молоді, у торгівельній мережі, закладах харчування, створено робочу групу у складі представників служби у справах дітей районної державної адміністрації, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділу освіти районної державної адміністрації, міської ради, Семенівського РВ УМВС.

Робочою групою проведено 5 профілактичних рейдів: 1- у с.Жадове, 4- по м. Семенівка (магазини Каприз, Екскорт, Імперіал, Лариса). У ході рейдів фактів продажу алкогольних (слабоалкогольних) напоїв дітям виявлено не було.

З метою попередження правопорушень та шкідливих звичок серед дітей, популяризації здорового способу життя відділом освіти та навчальними закладами району ведеться систематична робота.

У 1-9 класах здійснюється вивчення предмету «Основи здоров’я», яким передбачено розвиток умінь і навичок збереження здоров’я та запобігання шкідливим звичкам.

В Семенівській гімназії №2 в 11 класі введено спецкурс «Захисти себе від ВІЛ». Семенівська ЗОШ №3 І-ІІІ ст. продовжує роботу за програмою «Школа сприяння здоров’ю». В Україні створено Національну мережу таких шкіл, яка налічує близько 3600 закладів . До цієї мережі також увійшла школа №3, головним завданням якої є створення безпечного навчального середовища, комфортного і дружнього до учнів, батьків, учителів. Перший клас та група продовженого дня працюють за поглибленою програмою фізичного розвитку.

Для дітей введено додатково гімнастику пробудження після денного сну, вправи для формування правільної постави, пальчикову гімнастику. Особлива увага приділяється становленню духовного і психічного здоров’я учнів через залучення їх до змістовного дозвілля (спортивні свята, екологічні акції, розважальні програми). Також створено творчу групу педагогів з впровадження активних форм роботи з превентивного виховання: тренінгових занять психолога, круглих столів, днів здоров’я.

У серпні-вересні навчальні заклади працювали над плануванням виховної роботи. Передбачено заходи, спрямовані на утвердження здорового способу життя, а саме участь у Всеукраїнському місячнику «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ/СНІДу», районний конкурс «Стоп-СНІД»(листопад), міський захід«

Здорові діти здорова нація»(квітень), виховний захід у Семенівській гімназії №2 в 11 класі «Чому здоровим бути модно». Формуванню здорового життя учнівської молоді сприяють шкільні психологи. Передбачено проведення тренінгових занять « Твоє життя –твій вибір»(грудень), «Наше здоров’ я - в наших руках» (січень), «Моє здоров’я –моє майбутнє»(травень).

Протягом 14-20 вересня в загальноосвітніх навчальних закладах району проведений Олімпійський тиждень , спрямований на популяризацію спорту та утвердження здорового способу життя.

В ході «Олімпійського тижня» та метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з учнями з питань здорового способу життя, залучення молоді до спорту, збереження та зміцнення здоров’я, 17 вересня 2015 року на міському стадіоні за участі учнів 6-7 класів міських навчальних закладів відбувся відкритий Олімпійський урок.

Організаторами заходу стали відділ освіти, сектор молоді та спорту районної державної адміністрації і районний Будинок творчості дітей та юнацтва. Основна ідея проведення олімпійського уроку - привернути увагу молоді до активних занять фізичною культурою, спортом та сформувати навички здорового способу життя.

Програма свята включила в себе міські змагання з піонерболу серед учнів 6-7 класів. Переможцями змагань в рамках олімпійського уроку стала команда учнів Семенівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, друге місце посіла команда Семенівської ЗОШ І-ІІ ступенів № 5, третє місце здобула команда Семенівської гімназії №2. Переможці були нагороджені дипломами відділу освіти і всі учасники отримали солодощі від спонсорів заходу.

Учні Семенівської гімназії спілкувалися із земляком -¬чемпіоном Анатолієм Горшковим. Майстер спорту міжнародного класу зі спортивної ходьби, переможець Кубку світу, призер багатьох змагань світового та європейського рівня Анатолій Горшков зараз мешкає в своєму рідному Заріччі. Він розповів, який нелегкий шлях спортсмена, і що тільки завдяки силі духа можна досягти успіху. Гімназисти з цікавістю слухали чемпіона, тримали в руках його нагороди і фотографувалися на добру згадку.

Служба у справах дітей Семенівської РДА