back

Чернігівщина готується долати наслідки негоди

10 лютого 2021

Позачергове засідання обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій провів 10 лютого перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

Потреба у позачерговому засіданні викликана значним погіршенням погодних умов, яке очікується найближчими днями в області.

За інформацією Укргідрометцентру, циклон, який рухається у бік області посилюється і очікувана кількість опадів може бути значно більшою ніж за останню добу. До того ж місцями, переважно у південних районах області, ситуація може ускладнитися налипанням мокрого снігу, ожеледдю та ожеледицею.

У зв’язку з цим, наголосив Віталій Загайний, усі наявні технічні ресурси мають бути готові до роботи та раціонально розподілені. Особливу увагу Служба автомобільних доріг області має приділити забезпеченню руху міжнародними трасами, що пролягають територією області, та розчистці місць для відстою вантажного транспорту на випадок ускладнень на дорогах.

Крім того, на час ускладнення погодних умов усі служби, підприємства та організації повинні максимально утриматись від організації будь-яких рейсів без крайньої потреби. Стосується ця рекомендація комісії ТЕБ та НС і пасажирських перевезень та приватних поїздок, а також виходу на маршрути шкільних автобусів. Це питання має бути на контролі органів місцевої влади.

Органи соціального захисту мають подбати про збереження життя та недопущення обмороження людей соціально вразливих категорій. У разі потреби мобільні пункти обігріву розгорнуть підрозділи Управління ДСНС в області.

Департамент з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи здійснюватиме цілодобовий моніторинг ситуації в області, щоб скоординувати зусилля відповідних служб у разі виникнення порушень у системі життєзабезпечення області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації