back

На Чернігівщині дорожні служби працюють цілодобово

10 лютого 2021

 

10 лютого в області знову складні погодні умови. З 3-ї ночі зі сторони Києва область поступово накрив сніжний циклон. Близько 5-ї ранку замело і обласний центр.

Сніжна погода в області очікується до суботи 13 лютого включно. У вівторок, 9 лютого випало близько 20 сантиметрів опадів, 10 — очікуємо ще плюс 15 і з четверга на п'ятницю ще плюс 20 см. В суботу опади поступово припиняться. Потім очікується мороз, близько мінус 20 градусів. Детально про складні погодні умови в області дивіться на вебсайті Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

У зв’язку із складними погодними умовами дорожні служби працюють цілодобово. Служба автомобільних доріг інформує, що станом на 05:00 на дорогах області працювало 11 одиниць спецтехніки та 14 працівників підрядних дорожніх організацій. Загалом на трасах державного значення для боротьби з негодою задіяно 112 одиниць техніки. Станом на 10:00 у роботі — 29 механізмів та 39 працівників підрядних організацій. Покриття місцями засніжене, можливе утворення переметів. Обмежень руху немає. У першу чергу роботи з розчистки покриття проводяться на дорогах міжнародного, національного та регіонального значення. На територіальні дороги техніка поступово виїжджатиме впродовж дня.

За повідомленням Управління капітального будівництва при розчищенні доріг місцевого значення сьогодні, 10 лютого, безперебійно працюють 42 одиниці техніки та 54 працівники підрядних організацій. Першочергово розчищаються дороги по яких курсує шкільні автобуси, здійснюються пасажирські перевезення. А це 617 доріг і 4760 кілометрів, які треба розчистити якнайшвидше в умовах постійного приросту снігового покриву.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області закликає водіїв раціонально оцінювати обстановку на дорозі. Обирати безпечну швидкість, тримати дистанцію і не робити небезпечних маневрів. При можливості краще утриматися від поїздок на далекі відстані.

Водіям вантажівок слід пам’ятати про аварійно-небезпечні ділянки з понаднормовим підйомом та спуском, де вантажівки узимку мають рухатись виключно з ланцюгами протиковзання. А на Путивському узвозі, що під Новгородом-Сіверським, в осінньо-зимовий період взагалі заборонено рух автопоїздів. 

Перелік аварійно-небезпечних ділянок:
— Н-07 Київ – Суми – Юнаківка, ділянка км 179+000 – км 190+000 (Тростянецька та Срібнянська балки) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
— Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем'яч, ділянка км 153+600 – км 155+400 (с. Стахорщина) – рух виключно із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
— Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем'яч, ділянка км 192+100 – км 194+600 (с. Ковпинка) – рух виключно із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
— Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП “Катеринівка”, ділянка км 77+670 – км 78+250 (с. Путівськ) – рух виключно із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів; заборонений рух вантажних автомобілів з причепами та напівпричепами;
— Т-25-19 Холми – Авдіївка – Оболоння, ділянка км 27+200 – км 33+200 (с. Понорниця) – рух виключно із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів.

Карта аварійно-небезпечних ділянок за посиланням.

На зимовий період на дорогах області визначені місця відстою транспортних засобів. Там за потреби, водії можуть перечекати непогоду. Усього 44 майданчики.
Карта з локаціями за посиланням.

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації на дорогах області та отримання інформації про стан проїзду працює цілодобова гаряча лінія диспетчерської Служби автомобільних доріг у Чернігівській області за телефонами: +38(0462)661893, +380952714374.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації