Діти – наше майбутнє

Свято День захисту дітей засновано у листопаді 1949 року рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок і відзначається щорічно 1 червня.

Міжнародний день дітей – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було започатковано в 1925 році на всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, в Женеві.

Вперше це свято відзначалося в 1950 році в 51 країні світу.

В Україні Міжнародний День захисту дітей Відзначається з 1998 року. Зокрема, 30 травня 1998 року Президент України Леонід Данилович Кучма, на підтримку ініціативи Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей « Україна-дітям» та інших громадських організацій , підписав Указ № 568/98 про щорічне святкування 1 червня – Дня захисту дітей.

З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей 2 червня Семенівським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції разом з Семенівським районним центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді проведено спільний захід «Діти - наше майбутнє», в якому взяли участь неповнолітні та особи молодіжного віку, які перебувають на обліку в Семенівському районному підрозділі кримінально-виконавчої інспекції.

Після урочистої частини присутні відвідали районний історико-краєзнавчий музей.За інформацією Семенівського РЦСССДМ

Спільних захід Семенівського районного центру соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді та Кримінально-виконавчої інспекції «Минуле та сучасність Козацтва в Україні »

На базі Семенівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спеціалістами центру та працівниками Кримінально - виконавчої інспекції 14 жовтня 2013 року був проведений захід для неповнолітніх та молоді які засуджені до покарань непов’язаних з позбавленням волі, на тему: «Минуле та сучасність Козацтва в Україні».

В ході заходу неповнолітнім та молоді нагадали основні події, які відбувалися у другій половині XV – на початку XVIст., щодо заснування козаків ( селяни які втікали від феодального гніту). На нових місцях втікачі називали себе козаками – вільними людьми, які не хотіли терпіти ярмо і владу місцевих панів, відходили в далекі краї, на цей час ще незалюднені і привласнювали собі право на свободу … засновували нові колонії щоб відрізнятися від підданих руських панів, стали називатися козаками.

Козацтво відіграло значну історичну роль: воно сприяло господарському освоєнню нових земель , брало активну участь в антифеодальних виступах народних мас у країні й охороняло південно – східні кордони держави. Малолюдні, а подекуди й безлюдні степи, які заселяло козацтво, були багаті на природні дари. Про наддніпрянські землі, наприклад М. Литвин писав, що грунт тут до такої міри родючий і зручний для обробітку, що лан виораний раз парою волів дає багатий врожай, навіть необроблене поле вкривають рослини, які годують людей своїм корінням і стеблом. Багато різних птахів, річки переповнені осетрами і іншою рибою. Козаки відновили землеробство в тих місцях, де воно було давно забуте і поклали початок там, де його ніколи не знали, просунули культуру землеробства далеко на схід і південь.

На теперішній час в нашій сучасній Україні відновлються старі образи козаків з метою відродження народних звичаїв, могутності та сили волі сучасного українського народу.1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни - Міжнародний день захисту дітей. Водночас це свято й тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомогає твердо стати на ноги. Але нажаль не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.

Інвалідність — це проблема не тільки інваліда, а й його сім’ї, найближчого оточення. Батьки, які виховують дитину - інваліда, не можуть позбавитися почуття провини. У благополучних сім’ях дитину часто занадто опікують, а в неповних або конфліктних, навпаки, не приділяють належної їй уваги. Більшість батьків відчувають нестачу знань про хворобу з якою стикнулися, потребу у спілкуванні з подібними сім’ями. Вони стикаються з матеріальними, психологічними, соціальними проблемами, проблемами пов‘язаними з розв’язанням конфліктних ситуацій, і все це негативно позначається на житті інших членів сім’ї. Більшість сімей, які стикаються з проблемами інвалідності, не отримують своєчасної психологічної допомоги, і стають хворими у соціально-психологічному плані.

Одним із завдань в роботі Семенівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є надання соціальних послуг різним категоріям дітей та осіб і, насамперед, дітям з особливими потребами.

Кожного року Семенівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Дня захисту дітей, проводиться районна виставка творчості дітей з особливими потребами «Чарівний світ захоплень».

31 травня на базі Семенівської дитячої музичної школи під час проведення районної виставки були представлені роботи 21 дитини з особливими потребами, учасники якої були нагороджені цінними подарунками. Також для даної категорії дітей та членів їх сімей під час свята організовано солодкий стіл та концертна програма за участю вихованців дитячої музичної школи та районного будинку творчості дітей та юнацтва.24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Ця хвороба не ліквідована в жодній країні світу. Починаючи з середи 90 – х років хх сторіччя помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі і в Україні. Третина населення земної кулі інфікована туберкульозною паличкою. Кожні 20 секунд на планеті від туберкульозу помирає одна людина.

З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. І вона невплинно прогресує, стає загрозливою медико-соціальною проблемою, і вийшла за рамки медичної проблеми на рівень державний. Нині туберкульоз в Україні є найпоширенішою хворобою, займаючи перше місце в структурі смертності людей від інфекційної патології. Туберкульоз в Україні значно помолодшав. Зріст захворюваності на туберкульоз спостерігається в усіх вікових групах.

Небезпека сучасної епідемії полягає в тому, що можливе зараження збудником туберкульозу, який стійкий до протитуберкульозних препаратів, і сполучення туберкульозу з ВІЛ-інфекцією (СНІДом). Бо 60% хворих на СНІД помирають саме від туберкльозу. Таким чином питання профілактики туберкульозу і пропаганди здорового способу життя на сьогодняшній день є вкрай актуальними.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом спеціалістами Семенівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено 6 просвітницько-профілактичних захода з профілактики туберкульозу: «Що необхідно знати про туберкульз» у загальноосвітніх навчальних закладах району та міста, якими було охоплено 69 осіб. В ході заходів була розповсюджена соціально-рекламна продукція на відповідну тематику.

На цих заходах висвітлювалися питання:

властивостей мікобактерії туберкульозу;

джерел інфекції туберкульозу;

проявів захворювання на туберкульоз;

вчасного виявлення туберкульозу;

правил запобігання захворюванню.

Також було надано 118 індивідуальних послуг.

Робота з профілактики туберкульозу та інших соціально-небезпечних хвороб і пропаганди здорового способу життя серед населення району спеціалістами Семенівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді буде продовжуватиметься і надалі.

В.о. директора центру І.В. Шкрабов

Вшанування прийомних сімей

Найбільша інвестиція, яку може зробити держава у розвиток своїх маленьких громадян, - це зберегти для них рідну домівку або забезпечити сімейне середовище, підтримати сім’ю у скрутний для неї час.

Кожній дитині потрібно надати можливість повністю реалізувати свій потенціал. Для неї слід забезпечити максимально можливий рівень фізичного та психічного здоров’я, доступ до отримання якісної освіти, безпечне життя та захист від заподіяння шкоди, позитивні емоційні переживання, відчуття того, що її люблять і цінують, розвиток навичок догляду за собою й вирішення повсякденних проблем, позитивне уявлення про себе саму, формування самоідентичності, розвиток навичок міжособистісного спілкування і впевненості у різних ситуаціях суспільної взаємодії.

Тільки сім’я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надавати стимул для її подальшого розвитку, створювати стабільну атмосферу. Міжнародний досвід влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, засвідчує поступову відмову держав, що мають гуманістичне спрямування соціальної політики, від інтернатних форм, орієнтацію на створення та підтримку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавленої батьківської опіки.

На сьогоднішній день в Семенівському районі створені і успішно функціонують 4 прийомі сім’ї, в яких виховуються 4 прийомні дитини. Семенівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить роботу по поширенню соціальної реклами, спрямованої на запобігання ранньому соціальному сирітству: соціально-рекламна продукція (листівки, буклети, плакати) розміщуються в закладах охорони здоров’я, освіти, в установах та організаціях, розповсюджуються серед населення.

Також з метою заохочення громадян до влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання з сільськими головами, жителями сіл району, жителями м. Семенівки - фахівці із соціальної роботи проводять бесіди щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня працівники Семенівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді привітали матерів з прийомних сімей та вручили їм цінні подарунки.

В.о.директора центру І.В. Шкрабов